Obveščamo vas, da je Vlada RS na dopisni seji 23. 8. 2021 sprejela Odlok o dopolnitvi Odloka o določitvi začasnih pogojev za izvajanje dejavnosti v vzgoji in izobraževanju.

Dopolnitev odloka se nanaša na vsakodnevni prihod in odhod staršev in drugih oseb v vrtec in  traja le kratek čas. Za starše in druge osebe, ki pripeljejo ali odpeljejo otroka v vrtec, izjemoma ne velja pogoj cepljenosti, prebolevnosti ali testiranja.

Obvezno pa je nošenje zaščitne maske in upoštevanje vseh drugih preventivnih ukrepov: razkuževanje rok, ohranjanje varnostne razdalje, zračenje prostorov.

Za vse druge prihode staršev v vrtec (npr. ob uvajanju otroka – novinca v vrtec, na pogovorne urice in roditeljske sestanke) pa velja vselej tudi pogoj PCT.

Zahvaljujem se vam za razumevanje in želim, da v okolju Vrtca Škofja Loka skupaj gradimo zaupanja vredno skupnost in da vsi odgovorno ravnamo drug do drugega.

Lepo vas pozdravljam,