Sodelovanje s starši

Pogovorne ure

Strokovni delavci bodo opravili 9 pogovornih ur. Potekale bodo vsak drugi torek v mesecu, razen septembra, julija in avgusta. Pogovorne ure bodo potekale po dogovoru od 17.00 do 18.00 ure v naslednjih terminih:

12. oktober 2021

9. november 2021

7. december 2021

11. januar 2022

9. februar 2022

8. marec 2022

12. april 2022

10. maj 2022

7. junij 2022

Namen in cilji sodelovanja s starši:

1. Z enotnimi vzgojnimi pristopi in prepletenostjo družinskih in družbenih vplivov zagotoviti uspešno vzgojno delo in razvoj otrok.
  2. Z druženjem staršev – otrok in pedagoških delavk oblikovati enotna stališča pri vzgoji otrok.
  3. S skupnim načrtovanjem in sodelovanjem v aktivnostih ustvarjati enotnost vzgojnih vplivov in odnos, ki zbližuje dom in vrtec.
  4. Prispevati k demokratizaciji in humanizaciji odnosov med starši in vzgojiteljicami v odnosih do otrok.

Oblike sodelovanja s starši:

• ob vstopu v vrtec staršem omogočimo in od njih pričakujemo, da sodelujejo pri postopnem uvajanju otroka v vrtec
    • vsakodnevno izmenjujemo informacije
    • po dogovoru z vzgojiteljico, starši in stari starši sodelujejo pri izvajanju programa vrtca
    • starše vabimo in pričakujemo njihovo udeležbo na govorilnih urah, roditeljskih sestankih
    • organiziramo izobraževanje za starše; predavanja in pogovori s strokovnjaki
    • skrbimo za druge oblike druženja: praznovanja, ustvarjalne delavnice, izleti
    • pripravljamo informacije in obvestila v kotičkih za starše

Roditeljski sestanki

1. roditeljski sestanek oddelka
od 13. do 24. septembra 2021
2. roditeljski sestanek oddelka