Spoštovani starši,

Vlada RS je dne 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021 in bo v Uradnem listu RS, objavljen danes dne 29. 3. 2021.

V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati tudi vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih. Vrtci bomo v skladu z Odlokom tem času odprti le za nujne primere.

Nujno varstvo se organizira za otroke, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.

Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi POTRDILA DELODAJALCA (drugi odstavek 2. člena), kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) vrtcu predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

V času zaprtja vrtcev oziroma, ko vrtci zagotavljajo samo nujno varstvo, so starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo. (Okrožnica MIZŠ  – 29.3.2021).

Spoštovani starši, v kolikor ocenjujete, da v času od 1.4. do 11.4.2021 potrebujete vrtec za vašega otroka in ste zaposleni v kritični infrastrukturi, vas prosim, da PRIJAVITE svojega otroka v sistem Web vrtec. Danes smo za to obdobje ODJAVILI vse otroke, tako, da je potrebna ponovna prijava. Prijave zbiramo do srede, 31.3.2021 do 8.00 ure. Poleg prijave v sistem Web vrtec je nujna tudi oddaja POTRDILA, ki ga predhodno dajte v podpis vašemu delodajalcu.

Lepo vas pozdravljam in se veselim, trenutka, ko bomo ponovno lahko odprli vrata za vse otroke.

Janja Bogataj, ravnateljica