Po včerajšnji uveljavitvi strožjih ukrepov zaradi koronavirusa v občini Š kofja Loka danes sporočamo, da velja priporočilo, da se javno življenje vrši le v najnujnejših primerih.

Za ustavitev širjenja koronavirusa smo odgovorni čisto VSI.

Bodimo samozaščitni, poskrbimo za izolacijo sebe in svoje družine. Omejimo socialne stike.

Nujne nakupe naj opravijo le zdrave osebe iz manj rizičnih skupin.

Od ponedeljka dalje bodo vse šolske ustanove, vključno z dijaškimi domovi, do nadaljnjega zaprte.

Priporočilo za zaprtje velja tudi za vse prostore druženja in gostinske lokale.

Zaradi preprečevanja širjenja koronavirusa so zaprti: Loški muzej, Knjižnica Ivana Tavčarja Š kofja Loka, Sokolski dom Š kofja Loka, Š portna dvorana Poden, Š portna dvorana Trata, Bazen Š kofja Loka, Kino Sora, Loški oder, MDC Blok, DC OM, DCM Podlubnik, Zavod O …

Odpadejo treningi vseh selekcij Košarkarskega kluba Š kofja Loka, Odbojkarskega kluba Lubnik Š kofja Loka, aktivnosti Š portnega društva Partizan. Priporočamo, da se prestavijo tudi vse zunanje aktivnosti v skupinah.

Občina Š kofja Loka do nadaljnjega posluje samo preko telefona in elektronskih sporočil.

Organizirano varstvo otrok bo zaradi uvedenih ukrepov minimalno. Organizirano bo izključno za zaposlene v kritični infrastrukturi (zdravstvo, energetika, varnost, oskrba …) s pisnim potrdilom delodajalca in soglasjem Občine.

Sveže informacije so dostopne na internetnih straneh NIJZ in vlade.

Spremljajte nas na spletni strani https://www.skofjaloka.si/ in družbenih omrežjih (FB, IG), kjer bomo sproti objavljali posodobljene informacije.


Tine Radinja

župan