Spoštovani,

Za otroke nekaterih skupin Vrtca Š kofja Loka smo predlagali karanteno na stalnem ali začasnem naslovu, za čas trajanja 10 dni od zadnjega visoko rizičnega tesnega stika z bolnikom s COVID-19. Starši ste bili o času karantene seznanjeni preko e-igralnice skupine, ki jo obiskuje vaš otrok. V prilogi vam posredujemo še naslednje dokumente:

V času karantene starši redno in dosledno spremljajte zdravstveno stanje svojega otroka. Če se pri otroku v tem obdobju pojavijo znaki okužbe dihal (npr. slabo počutje, prehladni znaki, kašelj, vročina, težko dihanje) ali drugi bolezenski znaki pokličite osebnega ali dežurnega zdravnika, kjer boste prejeli nadaljnja navodila. Zdravniku povejte, da ste oz. ste bili v karanteni.

Odločbe/potrdila o karanteni bo izdajal NIJZ, kamor smo sporočili vaše podatke.

Želim vam veliko zdravja, opazujte svoje otroke in v primeru poslabšanega zdravstvenega stanja kontaktirajte zdravnika.

Ko se karantena izteče, lahko v vrtec pripeljete samo ZDRAVEGA otroka.

Lepo vas pozdravljam in se vam zahvaljujem za razumevanje,

Janja Bogataj, ravnateljica